فناوری و آی تی

» علمیدیجی 24

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

گوگل در سال ۲۰۱۸: تلاش برای انجام همه کار

دسته بندی : علمی ، فناوری تاریخ : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

گوگل

سال ۲۰۱۷ سال مهمی برای شرکت‌های تکنولوژی بود. در این سال با ضروری‌تر شدن گجت‌ها در زندگی روزمره‌ی ما، غول‌های تکنولوژی قدرتمندتر و ثروتمندتر از گذشته شدند. اما مانند هر اعتیاد دیگری، وابستگی ما به تکنولوژی یک نیمه‌ی تاریک هم دارد، نیمه‌ی تاریکی که در سال ۲۰۱۷ بیش از هر زمان دیگری نمایان شد. در مقایسه با شرکت‌هایی مانند فیسبوک، اوبر، توییتر یا حتی اپل، سال ۲۰۱۷ برای گوگلسال بی‌دردسرتری بود. با این وجود، این شرکت هم با مسایلی مانند اخبار جعلی، پخش محتوای توهین‌آمیز در پلتفرم‌هایش، نابرابری جنسیتی در محل کار و اتهامات مربوط به فرار مالیاتی دست‌وپنجه نرم کرد.

Likes0Dislikes0

نشریه معتبر آلمانی GIT لیست دوربینهای مداربسته، سیستمهای حفاظتی و کنترل تردد منتخب برای استفاده در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. با دیجی ۲۴ همراه باشید..

Likes0Dislikes0

چگونه عکس های سلفی خوبی بگیریم؟

دسته بندی : علمی تاریخ : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

Selfie-style-doorbin.info

واقعیت این است که برای برداشت یک سلفی خوب باید به نکات مهمی توجه کنیم. آنگاه با کمی تمرین و آزمون و خطا خواهیم دید که حتی با دوربین ۱ و ۲ مگاپیکسلی جلویی اغلب گوشی ها می توان سلفی های زیبایی گرفت.

Likes1Dislikes0

فورد موستانگ بولیت ۲۰۱۹، رونمایی شد

دسته بندی : خودرو ، علمی تاریخ : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶

چند هفته قبل، از فورد موستانگ النور صحبت کردیم. خودرویی که توسط نیکلاس کیج در فیلم سرقت در ۶۰ ثانیه سال ۲۰۰۰ رانده شد و امروزه با ترکیبی کاملا مشابه همان محصول کلاسیک، اما همراه پیشرانه و تجهیزات رفاهی مدرن به قیمت ۱۸۹ هزار دلار، بازتولید می‌شود. هرچند النور مشهورترین موستانگ استفاده‌شده در دنیای سینما محسوب می‌شود، نباید فراموش کنیم که سال‌ها پیش از آن، فیلم بولیت با هنرنمایی استیو مک‌کوئین، توانایی‌های کوپه‌ی محبوب فورد را به نمایش گذاشت. در ادامه‌ی مطلب، گزیده‌ای از صحنه‌های تعقب و گریز مربوط به فیلم بولیت ۱۹۶۸ قابل مشاهده است.

از موستانگ فیلم بولیت، تنها ۲ نمونه ساخته شد. یکی از آن‌ها پس از اتمام فیلم‌برداری در اختیار یک کلکسیونر قرار گرفت و نمونه‌ی دیگر، با حضور در پرش‌های نمایشی، نهایتا در سال ۲۰۱۷ بازسازی شد. مدل اصلی که با کمترین خسارت و کیلومتر کارکرد، سرنوشت نامشخصی پس از خروج از حراجی سال ۱۹۷۴ داشت، امروز با بدنه‌ی اصلی و کاملا دست‌نخورده در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸ به نماش گذاشته شد. این محصول به‌عنوان الهام‌بخش جدیدترین مدل موستانگ، اهمیتی تاریخی خود را تکرار کرده است. در ادامه‌ی مطلب می‌توانید بیننده‌ی فیلم کوتاهی باشید که بولیت اصلی ۱۹۶۸ و مالک فعلی آن را به نمایش می‌گذارد.

Likes0Dislikes0

ROG Rampage VI Extreme

از جمله مادربورد ها و سیستم هایی که به تازگی معرفی شدند دارای مشخصات خارق العاده و بسیار جالبی میباشند که پیشنهاد میکنیم در ادامه مطلب با دیجی ۲۴ همراه باشید.

Likes0Dislikes0

لیسا اس اسکات، دانشیار روانشناسی در دانشگاه فلوریدا است. شرح پژوهش او و همکارانش را در این مطلب که توسط دیجی۲۴ آماده شده است را نقل میکنیم.

Likes0Dislikes0